رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۷.۶۲

شناسه خبر : ۴۲۰۰۶۶۵۷ تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۱/۴ ۰۲:۳۰:۰۰

حضور هزاران گردشگر از ۸۷ کشور در حرم حضرت معصومه(س)
رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۷هزار گردشگر بین المللی غیرمسلمان از ۸۷ کشور و حدود 75 هزار زائر مسلمان از 50 کشور در حرم حضرت معصومه(س) حضور یافتند.

کمال ثریا اردکانی، رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامتبه گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، کمال ثریا اردکانی، رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۷ هزار گردشگر بین‌المللی غیرمسلمان از ۸۷ کشور در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند که ۱۰ کشور اسپانیا، لهستان، ایتالیا، آمریکا، روسیه، آلمان، هلند، فرانسه، جمهوری چک و چین به ترتیب بیشترین گردشگران را داشته اند.

وی با بیان اینکه آمار گردشگران بین‌المللی حرم مطهر چندین برابر آمار ثبت شده است و صرفا آن افرادی که به دفاتر بین‌الملل مراجعه کرده‌اند نفرات‌شان به ثبت رسیده است، افزود: اداره امور بین‌الملل حرم مطهر به گردشگران بین‌المللی خدماتی از جمله حرم‌شناسی و آشنایی با ابنیه و افراد شاخص مرتبط با حرم مطهر، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و نشست های تخصصی را ارائه می‌کند.

رئیس اداره امور بین‌الملل حرم بانوی کرامت با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۵ هزار زائران بین.المللی مسلمان از حدود ۵۰ کشور در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند، گفت: بیشتر این زائران از کشورهای پاکستان، هندوستان، عراق، آذربایجان، لبنان، بحرین، نیجریه، ترکیه و سوریه بودند.

وی افزود: از جمله خدماتی که در اداره بین‌الملل حرم مطهر به زائران بین.المللی ارائه می‌شود می توان به برگزاری مراسم های کاروانی، مناسبتی و روزانه به زبان‌های مختلف، برگزاری تور حرم‌شناسی برای زائران، برگزاری نشست‌ها و حلقه‌های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی و مشاوره به زبان‌های مختلف و اهدای متبرکات حرم مطهر به زائران و خدمات دیگر اشاره کرد.

ثریااردکانی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۵۰ مراسم به همت امور بین‌الملل برای زائران بین‌المللی برگزار شده است که بیش از ۶۰ هزار زائر در آن شرکت کرده‌اند و به ترتیب بیشترین مراسم به زبان‌های اردو، عربی، هوسا (نیجریه‌ای)، آذری و ترکی اختصاص داشته است.

وی افزود: مجموع تولیدات رسانه‌ای اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۰۰ کلیپ بوده است که بیشترین تولیدات به ترتیب برای زبان‌های تائی، انگلیسی، اردو، عربی، عربی- انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی و ترکی بوده است

رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت گفت: مجموع پخش زنده از شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی آستان مقدس کریمه اهل بیت بیش از ۲۹۰ مورد بوده است که به ترتیب بیشترین پخش زنده به زبان های عربی، اردو، انگلیسی و تائی بوده است.

انتهای پیام
همه اخبار