رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۶.۷۳

شناسه خبر : ۴۲۰۰۶۶۵۵ تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۱/۴ ۰۳:۱۴:۴۰

ایران کمتر از دو هفته می تواند مواد شکاف پذیر برای بمب اتمی تولید کند!
اقتصادنیوز: ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا مدعی شد که ایران می‌تواند در کمتر از دو هفته مواد شکاف پذیر برای ساخت بمب اتمی تولید کند و وزارت دفاع آمریکا چندین گزینه در مورد ساخت بمب هسته‌ای توسط ایران آماده کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، میلی پنجشنبه در جلسه استماعی در مجلس نمایندگان آمریکا ادعا کرد: ایران می‌تواند در مدت کمتر از دو هفته مواد شکاف پذیر برای ساخت یک بمب هسته‌ای تولید کند و تنها چند ماه برای ساخت یک بمب اتمی واقعی زمان نیاز دارد.

 

وی افزود: اما ایالات متحده، همچون یک سیاست، متعهد است که ایران یک سلاح هسته‌ای وارد عرصه نخواهد کرد.

ژنرال میلی اظهار کرد: ما در ارتش آمریکا چندین گزینه برای رهبران ملی تهیه کرده‌ایم تا اگر یا زمانی که ایران تصمیم به ساخت یک سلاح هسته‌ای واقعی بگیرد، آنها را بررسی کنند.

به نوشته واشنگتن تایمز، مقام‌های آمریکایی مدعی شده اند که ایران می‌تواند حدود ۱۲ روز اورانیوم کافی برای ساخت یک بمب اتم تولید کند.

اما ایران بارها چنین ادعاهایی را رد و اعلام کرده است که در پی ساخت بمب اتم نیست.

ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفتم اسفند در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس اعلام کرد که ایران تصمیمی برای برنامه تسلیحاتی هسته‌ای ندارد.

وی در پاسخ به پرسش این شبکه درباره اینکه آیا جمهوری اسلامی ایران تصمیمی برای ساخت سلاح هسته ای دارد؟ گفت: تا جایی که می‌دانیم، اعتقادی نداریم که سران ایران تصمیمی برای از سرگیری برنامه تسلیحاتی که در پایان سال ۲۰۰۳ تعلیق کرده بودند، گرفته باشند.

همه اخبار