رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۷.۶۲

شناسه خبر : ۳۷۹۷۲۶۵۲ تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۷/۲۳ ۱۵:۵۸:۴۱

اخبار جدید درباره مسکن خبرنگاران

وزیر ارشاد درباره تازه‌ترین اخبار از مسکن خبرنگاران گفت: یک قرارداد الحاقی با وزیر راه منعقد کرده‌ام که ۱۴ هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به ۱۰ هزار واحد بود، اضافه شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمد‌مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از پروژه تالار مرکزی شیراز با بیان اینکه قبل از سفر هیئت‌دولت به استان فارس جلسات کارشناسی متعددی با حضور مقامات ارشد استانی برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌ها و مواردی که پیش نیاز توسعه استان است، بررسی و در این جلسات بیش از ۱۰۰ پروژه برای فارس مصوب شد که از مهمترین آن‌ها در حوزه فرهنگ تکمیل پروژه نیمه تمام تالار مرکزی شیراز است.

وی با بیان اینکه این پروژه ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و متاسفانه چندین سال است که کار ساخت آن متوقف مانده است، اظهار داشت: شیراز مهد هنر و فرهنگ ایران زمین است و بایستی متناسب با این جایگاه تاریخی زیرساخت‌های فرهنگی در این کلانشهر فراهم شود که ۲۰۰ میلیارد‌تومان از محل اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری برای تکمیل تالار مرکزی شیراز اختصاص یافته است.

وزیر ارشاد بیان کرد: این پروژه ۳ ساله و از محل اعتبارات ملی و در پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد که پیگیری‌های لازم برای این مهم و تخصیص‌های سالانه انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ و ارشاد با مطالباتی از سوی حافظ‌پژوهان و اهالی فرهنگ شیراز برای ساخت مرکز حافظ شناسی مواجه بودیم که این وعده به اهالی شیراز داده می‌شود که این کار از محل منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و حدود ۲۵ میلیارد تومان برای ساخت این مرکز تخصیص یافت و تا پایان دولت سیزدهم هم تالار مرکزی شیراز و هم مرکز حافظ شناسی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تلاش دولت و وزارت ارشاد برای حمایت از خبرنگاران و رسانه‌های جمعی خبر داد و گفت: بر‌اساس پژوهش‌های ما، در سال‌های اخیر به‌خاطر تغییر ابزار‌های دسترسی رسانه‌ای، رسانه‌های مکتوب مرجعیت خود را از دست دادند و این رجوع به ۲ تا ۳ درصد رسیده است.

اسماعیلی با یادآوری اینکه البته بخشی از دسترسی‌ها به رسانه‌های مکتوب، به‌صورت الکترونیکی است، بیان کرد: روند پیشرفت تکنولوژی سبب شد تا شاهد کاهش مرجعیت رسانه‌های مکتوب باشیم، پیش از این در دهه ۸۰ که زمان رشد نشریه‌های کاغذی بود، برخی رسانه‌های مکتوب در روز تا ۶۰۰ هزار نسخه چاپ می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه این روند یک وضعیت طبیعی است، اضافه کرد: البته این تغییراتی که به خاطر پیشرفت تکنولوژی را در اغلب مشاغل شاهد هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری این مطلب که تغییر ذائقه از رسانه‌های مکتوب به سوی رسانه‌های الکترونیک امری محقق شده است، اما به معنای تعطیل شدن رسانه‌های مکتوب نیست، خاطرنشان کرد: حاکمیت باید تلاش کند که این مرجعیت به طور نسبی حفظ شود و تاکنون هم این تلاش شکل گرفته است.

وی درباره مسکن خبرنگاران هم گفت: یک قرارداد الحاقی با «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی منعقد کرده‌ام که ۱۴ هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به ۱۰ هزار واحد بود، اضافه شود و این یک کار عظیم و برجسته است.

همه اخبار