رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۳۴.۹۱

شناسه خبر : ۴۰۳۱۰۳۰۹ تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۳/۸ ۰۱:۵۶:۱۲

وقوع چند انفجار در پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه
تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد یکشنبه از شنیده شدن صدای چند انفجار در پایگاه نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه خبر دادند.

به گزارش ایرنا، کانال تلگرامی صابرین نیوز گزارش داد: چند انفجار در محل استقرار نیروهای آمریکایی در میدان نفتی العمر واقع در نزدیکی نوار مرزی عراق به وقوع پیوسته است.

بر اساس این گزارش، ۱۲ موشک گراد به پایگاه نیروهای آمریکایی شلیک شده است.

هنوز جزئیات بیشتری از این انفجارها و خسارت‌های احتمالی آن گزارش نشده است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به "قسد" کنترل بیشتر میدان‌های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.  

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

همه اخبار