رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۳۱.۰۸

شناسه خبر : ۳۷۰۸۴۹۱۵ تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱/۳۱ ۱۷:۳۱:۰۰

نامه نمایندگان به شورای نگهبان برای تایید طرح انتخابات ریاست‌جمهوری
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس از درخواست ۱۷۱ نماینده از دبیر شورای نگهبان برای ابلاغ و اجرایی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. به گزارش ایرنا از خبرگزاری خانه ملت، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری رفت و برگشتی بین مجلس و شورای نگهبان شکل گرفت، از آنجایی که هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظراتی در این طرح داشت، نشست مشترکی بین اعضای کمیسیون، شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشکیل شد. توافقاتی حاصل و جمع بندی صورت گرفت که در ۲۴ فروردین ایراد رفع و به شورای نگهبان ارسال شد.  سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: الان آنچه که پیش آمده، این است که شورای نگهبان این مصوبه مجلس را تایید کرده و نظر خاصی ندارد اما نکته ای که وجود دارد این است که ایرادات هیات عالی نظارت مجمع همچنان باقی است. بیان کرد: امروز نمایندگان مجلس با ۱۷۱ امضا نامه ای خطاب به آیت الله جنتی تنظیم کردند مبنی بر اینکه با توجه به تلاشی که انجام شده و زمانی که تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است ضمن اینکه در قانون اساسی و در سیاست‌ها کلی ابلاغی مسوولیت بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری برعهده شورای نگهبان است، از دبیر  این شورا  درخواست شده به موضوع ورود کند تا قانون قبل از انتخابات ابلاغ و در انتخابات  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اجرایی شود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری خانه ملت، علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری رفت و برگشتی بین مجلس و شورای نگهبان شکل گرفت، از آنجایی که هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، نظراتی در این طرح داشت، نشست مشترکی بین اعضای کمیسیون، شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشکیل شد. توافقاتی حاصل و جمع بندی صورت گرفت که در ۲۴ فروردین ایراد رفع و به شورای نگهبان ارسال شد.

 سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: الان آنچه که پیش آمده، این است که شورای نگهبان این مصوبه مجلس را تایید کرده و نظر خاصی ندارد اما نکته ای که وجود دارد این است که ایرادات هیات عالی نظارت مجمع همچنان باقی است.

بیان کرد: امروز نمایندگان مجلس با ۱۷۱ امضا نامه ای خطاب به آیت الله جنتی تنظیم کردند مبنی بر اینکه با توجه به تلاشی که انجام شده و زمانی که تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است ضمن اینکه در قانون اساسی و در سیاست‌ها کلی ابلاغی مسوولیت بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری برعهده شورای نگهبان است، از دبیر  این شورا  درخواست شده به موضوع ورود کند تا قانون قبل از انتخابات ابلاغ و در انتخابات  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اجرایی شود.

همه اخبار