رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۲۴.۸۴

شناسه خبر : ۳۷۶۳۶۹۳۸ تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۵/۱۳ ۱۵:۲۰:۰۰

پاسخ کتبی آیت‌الله رئیسی به پیام تبریک دبیرکل اوپک
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین از پاسخ کتبی آیت‌الله رئیسی به پیام تبریک دبیرکل اوپک خبر داد.

 «کاظم غریب آبادی » سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین از پاسخ کتبی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان به پیام تبریک دبیرکل اوپک خبر داد.

وی در این باره در توئیتی نوشت:  در این پاسخ، رئیس جمهور از تلاش‌های دبیرخانه اوپک در حفظ ثبات بازار نفت در دو سال گذشته قدردانی کرده و همچنین برای دبیرکل اوپک و همکارانش آرزوی موفقیت کرده است.

مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب قرار است ساعت  ۱۷ پنجشنبه چهاردهم مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

گفتنی است تاکنون ۱۱۵ مقام رسمی از ۷۳ کشور جهان برای حضور در مراسم تحلیف اعلام آمادگی کرده‌اند که ۱۰ رئیس کشور در سطح سران، ۲۰ رئیس مجلس، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۰ نفر از وزیران دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیات‌های پارلمانی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

همچنین روسای و مقام‌های ۱۱ سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای، نماینده‌ دبیرکل سازمان ملل، رئیس اوپک و مقاماتی از IPU، اتحادیه اروپا، اوراسیا، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی و آسیایی، سازمان اکو،  سیکا و D8 که برای حضور در این مراسم دعوت شده‌اند، برای حضور اعلام آمادگی کردند.

همه اخبار