رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : یک شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۰.۷۷

شمس الدین حسینی

شمس الدین حسینی

سید شمس‌الدین حسینی متولد ۱۳۴۶ در اصفهان است.

دکتر سید شمس‌الدین حسینی متولد ۱۳۴۶ در اصفهان و بزرگ شدهٔ تنکابن است. او در دولت نهم و دولت دهم وزیر امور اقتصادی و دارایی بوده است.

وی در سال ۱۳۶۸ در رشته اقتصاد بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبائی مدرک کارشناسی خود را اخذ کرد و در سال ۱۳۷۱ موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم اقتصادی از دانشگاه تهران شد. حسینی مدرک دکترای خود را در سال ۱۳۸۴ در رشته اقتصاد بخش عمومی، بین‌الملل از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد کسب کرد.

او علاوه بر دانشگاه آزاد، در دانشگاه‌های پیام نور و علامه طباطبایی نیز سابقه تدریس دارد. حسینی همچنین رئیس گروه اقتصاد دفاع دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی و رئیس انجمن علمی اقتصاد دفاع است.

حسینی از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۷ به عنوان مدیر کل حوزه ریاست و بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور فعالیت داشت و به طور همزمان از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۷ هماهنگ‌کننده ملی پروژه‌های دفتر عمران سازمان ملل متحد بود.

وی همچنین از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱ دبیر کمیسیون‌های مشترک همکاری ایران با کشور‌های کره جنوبی،  مالزی در سازمان برنامه و بودجه کشور بود و از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به عنوان مدیر کل دفتر بین‌الملل و روابط عمومی وزارت نیرو و دبیر کمیسیون مشترک ایران و قطر در این وزارتخانه فعالیت داشت.

حسینی از سال ۱۳۸۱ با انتقال به وزارت بازرگانی به سمت مدیر کل دفتر مطالعات اقتصادی این وزارتخانه منصوب شد و تا سال ۱۳۸۷ در این سمت باقی‌ماند.

وی از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ به طور همزمان نایب رئیس کمیته برنامه‌ریزی توسعه صادرات بود و در سال ۱۳۸۵ به عنوان نماینده وزارت بازرگانی در کمیسیون تخصصی شورای بورس معرفی شد.

در روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۷، با ارائه پیشنهاد وزارت او توسط محمود احمدی‌نژاد به مجلس شورای اسلامی، موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس و به عنوان وزیر وزارت امور اقتصادی و دارایی منصوب شد.

حسینی در انتخابات مجلس یازدهم موفق شد از حوزه انتخابیه تنکابن، رامسر و عباس‌آباد راهی مجلس شود و در حال حاضر نماینده مجلس شورای اسلامی است.

همه اخبار