رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : یک شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۰.۷۷

رسول منتجب نیا

رسول منتجب نیا

رسول منتجب نیا  متولد ۲۲ تیرماه ۱۳۲۴ است.

حجت الاسلام رسول منتجب‌نیا متولد ۲۲ تیر ۱۳۲۷ در شیراز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، قائم‌مقام سابق و از اعضای مؤسس حزب اعتماد ملی، عضو سابق شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و استاد سابق گروه فقه و حقوق دانشگاه شاهد است. او در پی اختلافات ایجاد شده از حزب اعتماد ملی کناره گرفته‌است.

منتجب‌نیا نماینده سه دورهٔ اول مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون دفاع مجلس سوم، نماینده امام خمینی و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی شهربانی کل کشور، مشاور رئیس‌جمهور در دولت سیدمحمد خاتمی، قائم‌مقام ستاد قرارگاه خاتم و ستاد کل پدافند، عضو حزب جمهوری اسلامی و نماینده رهبر انقلاب در انجمن اسلامی معلمان بوده ‌است.

وی از سال 1374 به عضویت رسمی هیئت علمی دانشگاه شاهد در آمد و هم اکنون مدیریت گروه فقه و اصول آن دانشگاه را بر عهده دارد.

او از آغاز فعالیت حزب جمهوری اسلامی به عضویت آن تشکل درآمد و سپس در کنگره اول حزب به عنوان عضو ذخیره شورای مرکزی حزب انتخاب شد و علاوه بر آن مسئولیت واحد روحانیت حزب به او واگذار گردید. در سال ۶۶ و آغاز تشکیل مجمع روحانیون مبارز به عضویت هیئت مؤسس و شورای مرکزی آن تشکیلات درآمد. واز ابتدای تأسیس حزب اعتماد ملی، تا سال ۱۳۹۷ به عنوان عضو هیئت مؤسس و شورای مرکزی و قائم مقام دبیرکل حزب، به وظائف تشکیلاتی خود می‌پرداخت و پس از آن نیز با تأسیس حزب جمهوریت ایران اسلامی به دبیرکلی این حزب انتخاب شد.

منتجب‌نیا هم‌اکنون دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی و صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه نسیم صبا است.

همه اخبار