رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : سه شنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۲۵.۵۶

محسن هاشمی‌ رفسنجانی

محسن هاشمی‌ رفسنجانی

محسن هاشمی متولد اول آبان ۱۳۴۰ در قم است.

محسن هاشمی بهرمانی متولد اول آبان ۱۳۴۰ در قم، معروف به محسن هاشمی رفسنجانی پسر بزرگ مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی است. وی در سال های پیش از انقلاب  در مدرسه علوی و ولی عصر تحصیل کرد، مدتی پیش از انقلاب راهی انگلستان شد و سپس برای تحصیل در رشته فنی به بلژیک رفت. در دوران جنگ تحمیلی و بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد مکانیک خود از دانشگاه پلی تکنیک مونترال(کانادا) به ایران بازگشت و در بخش صنایع موشکی سپاه پاسداران نقش عمده ای ایفا کرد.

بعد از پایان جنگ تحمیلی و روی کار آمدن دولت سازندگی، به ریاست جمهوری رفت و از سوی پدرش (رئیس جمهوری وقت) به عنوان نخستین رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهوری در کشور انتخاب شد.

بعد از اتمام  دوران ریاست جمهوری پدرش در سال 1376 و انتخاب وی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ریاست دفتر مرحوم هاشمی رفسنجانی انتخاب شد. همزمان، مدیریت  شرکت بهره برداری متروی تهران نیز به وی واگذار شد و تا سال 1389 نیز در همین سمت باقی ماند.

وی در انتخابات شورای شهر سال 1396 به عنوان سر لیست شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان (لیست امید) تهران معرفی شد و به عنوان  نفر اول به شورای شهر راه یافت و در حال حاضر نیز رئیس شورای شهر تهران است.

سوابق اجرایی

معاونت هماهنگی صنایع موشکی سپاه پاسداران(1364_1368)

رئیس دفتر بازرسی رئیس جمهوری(1368_1376)

رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام(1376_1388)

رئیس شرکت بهره برداری متروی تهران(1376_1389)

معاون عمرانی دانشگاه آزاد(1392_1396)

رئیس شورای شهر تهران

همه اخبار