رفتن به کانال تلگرام تیتر۱ آنلاین
لطفا شکیبا باشید ...
سرویس دهنده رسانه رصدخانه
امروز : یک شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۰
ساعت:
دمای هوای ایران، تهران
℃ ۱۰.۹۹

اسدالله بادامچیان

اسدالله بادامچیان

اسدالله بادامچیان دی ماه سال 1320 در تهران متولد شد که هم اکنون دبیرکل حزب موتلفه اسلامی می باشد.

اول دی ماه سال 1320 اسدالله بادامچیان در تهران متولد شد، پدرش فرش فروش و مادرش خانه دار بود. او از دوران نوجوانی در مساجد و حسینه ها فعالیت می کرد و در بسیاری از حوادث مهم کشور حضور داشت، به گفته خودش فعالیت های سیاسی اش را از 9 سالگی آغاز کرده است. در همان دوران با گروه شیعیان و فداییان اسلام آشنا شد و با آنان همکاری می کرد. به همین خاطر سه بار توسط عوامل رژیم دستگیر و زندانی شد و در کمیته ضدخرابکاری ساواک مورد شکنجه قرار گرفت.

او به دلیل شرایط نامناسب مالی خانواده، مجبور می شود به کمک پدر برود، و در همان دوران به حوزه هم می رود، هر چند پدرش موافق حضور او در مدارس طلبگی نبود.

پس از تشکیل نهضت آزادی در جلسات آنان حضور میابد، اما هیچ گاه عضو نهضت آزادی نمی شود تا زمانی که در سال 1342 موتلفه اسلامی تشکیل می شود و نهضت آزادی تقاضای ائتلاف می دهد، و بعد از کسب تکلیف موتلفه از امام (حضرت امام پاسخ می دهند: "با این ها ائتلاف نکنید، این ها افکار خاصی دارند، شما راه خودتان را بروید") دیگر به جلسات آنها نمی رود، اما ارتباط دوستانه اش با آنان را حفظ می کند.

بادامچیان در زمینه مبارزه با سازمان مجاهدین خلق همکاری جدی داشته است، و در همکاری با آنان در سال 53 نیز به زندان می رود، و تا سال 1356 در زندان می ماند و پس از آن به همراه شهید کچویی و شهید لاجوردی از زندان آزاد می شود.

او در زمان پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای 7 نفره ستاد استقبال از امام خمینی (س) بود، و در کنار بزرگانی همچون شهید بهشتی و مقام معظم رهبری در حزب جمهوری اسلامی فعالیت می کرد.

بادامچیان با علوم حوزوی در حد سطح آشناست، فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین الملل دارد، او تقریبا 50 جلد کتاب تالیف کرده است که بیشتر آن ها منتشر شده است.

وی در حال حاضر  دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بوده و سابقه دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی و مدیر مسئولی هفته نامه شما در این حزب را دارد.

سوابق اجرایی

نماینده دوره های دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی
معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه
دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی
نایب اول رئیس خانه احزاب ایران
عضو موسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان
عضو موسس، شورای مرکزی، دبیر اجرائی، رئیس مرکز امور سیاسی و قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی
مدیر مسئول هفته نامه «شما»
تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه
رئیس کمیسیون فرهنگی سازمان تربیت بدنی

همه اخبار